Dobrich Online Виж пълната версия

С увереност във втората битка влизат волейболистите

2019-03-22 13:56:30

Изходът от четвъртфиналната серия може да се реши в монтанската зала „Младост”

Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07” се отправи днес за Монтана, където утре от 18,30 часа се изправя на мрежата срещу местния едноименен състав. Това е втори сблъсък между отборите от четвъртфиналните плейофи в първенството на България – Суперлига. В този етап се играе до две победи /от 3 срещи/. Добричлии водят в серията с 1-0, след като преодоляха съперника в зала „Добротица” с 3:2 гейма.

Настроението и мотивацията сред избраниците на треньора Пламен Христов е на необходимото ниво, а сред състезателите цари самочувствие и увереност в собствените сили. Наставникът ще може да разчита на всички волейболисти, взели участие в първия двубой пред добруджанска публика. От БФВ вече определиха съдиите, които ще ръководят решителния мач. За рефери са назначени Симеон Иванов от Дупница и Константин Йовчев - София. При положение, че се стигне до трета заключителна битка, тя ще се проведе в Добрич на 26 март /вторник/.

В останалите срещи от I кръг на четвъртфиналните плейофи при мъжете се получиха следните резултати: „Хебър” /Пз/ - „Дунав” /Рс/ - 3:0 /25:19, 25:21, 25:21/, ЦСКА /Сф/ - „Пирин” /Р/ - 3:0 /25:22, 31:29, 25:20/, „Нефтохимик” /Бс/ - „Левски” /Сф/ - 3:0 /26:24, 25:20, 25:21/. И в трите двойки, ответните мачове-реванш са през уикенда в залите на съперниците, които по-рано през седмицата са гостували.