Dobrich Online Виж пълната версия

До само гейм достигнаха добричлии

2019-02-04 19:42:34

„Монтана“ - „Добруджа 07“ - 3:1 /25:20, 25:18, 18:25, 25:20/

В заключителен мач от XV кръг в Суперлигата волейболистите на „Монтана“ спечелиха срещу „Добруджа 07“ с 3:1 гейма. В отделните части домакините, водени от добричлията Даниел Пеев, надделяха с 25:20, 25:18, 18:25 и 25:20 точки.

Началото на двубоя беше равностойно, като след ас на Велизар Чернокожев се стигна до 13:13. Домакините успяха да измъкнат максимума в следващите разигравания, дръпнаха с 20:17, а малко след това затвориха частта на 20. Вторият гейм премина по аналогичен начин, като след средата му монтанчани в един момент поведоха с 22:17. При това развитие беше въпрос на време да се стигне до развръзка, довела до 25:18 и 2:0. Предвид негативното развитие, добруджанци се мобилизираха и взеха контрола върху събитията на игралното поле през трети гейм. Наставникът Пламен Христов пусна на мястото на Галин Николов неговия съфамилник Алекс, който се вписа много добре в състава и направи няколко точни отигравания. Добричлии стабилизираха сервиса си и след 25:18 в своя полза намалиха. В четвъртата част имаше поделено надмощие до 7:7, след което подкрепяни от публиката в зала „Младост“, домакините натрупаха преднина от 16:7. Гостите опитаха отчаяно да се върнат в мача, но не можаха да намерят точното противодействие, за да се стигне до 25:20 и 3:1 за „Монтана“.

Най-резултатни за добричлии в мача бяха Велизар Чернокожев и Денис Чавдаров, приключили с по 18 точки на сметките си. За „Добруджа 07“ играха: Д. Чавдаров, Ал. Кордев, Ал. Мжелски, В. Чернокожев, Г. Николов, Д. Ковач, Н. Тодоров – либеро /Ал. Николов, Св. Арнаудов, В. Костадинов/.