Dobrich Online Виж пълната версия

Втора победа за Момчил Петков на първенството на Европейския съюз

2017-08-04 02:13:01

Шахматният талант на Добрич е водач в класирането с 2 точки след втория кръг.

Продължава успешното представяне на Момчил Петков на първенството на Европейския съюз по шахмат за младежи. То се провежда в град Мурек, Австрия.

След като на старта на турнира победи Джонас Вайсенхофер от Лихтенщайн, във втория кръг състезателят на клуб "Енергия 21" надигра и хърватина Леон Путар.

С 2 точки Момчил Петков е начело в класирането при шахматистите до 12 години. На първенството добричлията защитава титлата си от преди година, спечелена в същата възрастова група.

Следващият съперник на ученика от ОУ "Христо Ботев" ще бъде полякът Чвик Ришард.

На първенството на Европейския съюз по шахмат се играе в 9 кръга по швейцарската система, с класическа контрола за игра - по 90 минути на състезател, с добавени по 30 секунди на ход, считано от първия.