Dobrich Online Виж пълната версия

Младежите на Добруджа спечелиха бронзовите медали

2016-03-06 13:29:32

Добричлии победиха Асти (Хасково) в мача за третото място на турнира.

От петък до днес във Варна се проведе финалната фаза на Купата на България по хандбал за младежи, до 19-годишна възраст.

Днес Добруджа игра срещу Асти (Хасково) за трето място, след като в групата записа 2 победи и 1 загуба, а снощи на 1/2-финал загуби с 1 гол разлика от домакина на надпреварата Спартак (Варна).

Хандбалистите от Добрич започнаха силно мотивирани да спечелят бронзовите медали и още на почивката водеха с 21:15. През втората част Асти намали пасива си, но Добруджа се наложи с 34:31.

Това е поредното призово класиране в България през последните 6 години за тази формация, водена от треньора Светослав Божков.

Купата на България спечелиха младежите на Фрегата (Бургас), победили на финала Спартак (Варна).