Dobrich Online Виж пълната версия

Меси подобри легендарния рекорд на Герд Мюлер

2012-12-10 06:50:13

Аржентинецът вкара два гола във вратата на Бетис и вече има 86 попадения за тази календарна година.

Голямата звезда на Барселона Лионел Меси подобри легендарния рекорд на бившия германски национал Герд Мюлер, реализирал 85 гола в една календарна година с екипите на Байерн и ФРГ (Федерална Република Германия) през 1972 година. Аржентинецът Меси вкара два гола на Бетис за едно полувреме при 2:1 в полза на каталунците и вече има 86 попадения на сметката си за тази година.

Първоначално не се знаеше дали изобщо Меси ще играе в срещата, след като получи лека травма през седмицата в Шампионската лига срещу Бенфика (0:0), но впоследствие контузията се оказа лека и аржентинецът започна като титуляр срещу Бетис. Меси вкара головете си с 16-ата и 25-ата минути, като това бяха попадения под номер 85 и 86 за него през тази година във всички официални мачове с Барселона и Аржентина.